Co umożliwiają kampanie trackingowe w PP?


Data publikacji: 17-09-2008,
Autor: Monika Wędrocha
Kategoria: Porady eksperta

System trackingowy to w dużym uproszczeniu po prostu narzędzie obserwujące i analizujące ruch na witrynach internetowych, które dostarcza wyczerpujących informacji o funkcjonowaniu danej strony www - o charakterze ruchu na stronie, liczbie odsłon, różnego rodzaju statystykach itp.

Niby niepozorne narzędzie, ale może zdziałać naprawdę wiele!

Wobec tego - do czego można je wykorzystać przy działaniach związanych z Programami Partnerskimi? Dlaczego warto zwrócić uwagę, aby był on dostępny również w naszym Programie Partnerskim? W czym może pomóc naszym Partnerom i jak wiele można za jego pomocą zdziałać?

W Programach Partnerskich można wykorzystać kampanie przede wszystkim do śledzenia przez Partnera, z której strony dokonane zostało zamówienie. Wystarczy wrzucić podobne linki partnerskie przykładowo w dwóch różnych serwisach (oznaczając sobie je na przykład jakimś identyfikatorem, aby móc łatwo rozpoznać, z którego skorzystano), aby dowiedzieć się, który serwis przynosi Partnerowi większe dochody i skupić się na jego dalszym rozwoju!

Dzięki kampaniom można również łatwo dojść do tego, które reklamy przynoszą Partnerom oczekiwane efekty, a w które nie warto więcej inwestować. Klienci nie zawsze dokonują zakupu od razu po przeczytaniu pewnej oferty, często potrzebują czasu na zastanowienie się - jednym wystarczy tydzień, inni dokonają zakupu po dwóch miesiącach - a bez kampanii na pewno nasz Partner nie będzie już pamiętać, jaką reklamę wykorzystywał przed kilkoma miesiącami, co więcej zakupu z jego polecenia pewnie nie powiązałby właśnie z nią. Dzięki systemowi trackingowemu można bez trudu (nawet po upływie dłuższego czasu) dowiedzieć się, że właśnie ta konkretna reklama była trafiona - by móc znów w nią zainwestować.

Wniosek: warto udoskonalić własny Program Partnerski o właśnie taką funkcjonalność, aby pomóc Partnerom w skutecznym promowaniu naszych produktów lub usług, a także podnieść atrakcyjność naszego Programu Partnerskiego.

Funkcjonalny Program Partnerski jest idealnym sposobem na znalezienie efektywnie działających Partnerów i tym samym na zwiększenie własnej efektywności i wzrostu dochodów!

Autor: Monika Wędrocha

Chciałbyś też zarabiać na swojej wiedzy?
» Zobacz, jak możemy Ci pomóc

Tags: , , , , , , ,

Zostaw swój komentarz

CAPTCHA Image Audio Version
Reload Image