Czy Twoi Partnerzy też popełniają te błędy?


Data publikacji: 03-02-2009,
Autor: Agnieszka Kądziołka
Kategoria: Porady eksperta

Jeśli Twoim Partnerzy popełniają błędy, działają na Twoją niekorzyść.

Oto 3 błędy najczęściej popełniane przez Partnerów:

1. Przeliczenie się z własnymi możliwościami

Początkujący Partnerzy widząc obietnice wysokich zarobków w Internecie zapisują się do kilku programów partnerskich na raz. Wychodzą z założenia, że im więcej produktów będą promować, tym więcej i szybciej zarobią. Nic bardziej błędnego.

Jeśli Partner będzie działał w zbyt dużej liczbie programów partnerskich, nie zaangażuje się odpowiednio mocno w żaden z nich i nie uzyska oczekiwanych rezultatów. Promując nachalnie zupełnie różne produkty w przypadkowych miejscach będzie niewiarygodny, a jego strona - mało profesjonalna i budząca niechęć.

2. Wybór nieodpowiedniego produktu

Partnerzy często wybierają produkt, którego dobrze nie znają, ale który im się wydaje, że będzie się dobrze sprzedawał - a co za tym idzie - dużo zarobią.
Promując coś, czego nie znają, nie są wiarygodni, nie mogą też samodzielnie napisać tekstu na ten temat.

Najlepiej, jeśli Partner przetestuje promowany przez siebie produkt i rzetelnie opisze swoje odczucia związane zarówno z produktem, jak i sprzedającym.

3. Używanie gotowych tekstów reklamowych.

To duże ułatwienie, ale nie jest to dobre ze względu na wyszukiwarki. Ponadto, jeśli potencjalny klient znajdzie w Internecie 10 stron promujących jeden produkt tym samym tekstem - zacznie być podejrzliwy i najprawdopodobniej zrezygnuje z zakupu.

Idealnie, jeśli Partner sam napisze tekst - przyjazny zarówno dla ludzi jak i wyszukiwarek.

Podsumowując, najlepiej jeśli Partner znajdzie kilka programów partnerskich, które się zazębiają. Przykładowo, jeśli interesuje się paralotniarstwem i prowadzi bloga na ten temat, będzie idealnym partnerem zarówno dla sprzętu paralotniarskiego, jak i dla publikacji na ten temat, szkoleń itp.
Każdy z tym produktów może być sprzedawany w osobnym programie partnerskich, jednak bez szkody dla żadnego z nich, mogą być wspólnie promowane na jednej stronie. Wartościowe recenzje oraz opinie, a także ekspercka wiedza zbudują wiarygodność i zaufanie potencjalnego klienta, który chętniej kupi polecane produkty, a wysoka pozycja w wyszukiwarkach dzięki unikalnej treści przełoży się na zwiększony ruch osób zainteresowanych tematem.

Przekaż swoim Partnerom, aby nie popełniali tych błędów - uświadom ich jak najszybciej, aby byli skuteczniejsi.

Agnieszka Kądziołka
http://netina.pl - Profesjonalny Program Partnerski

Chciałbyś też zarabiać na swojej wiedzy?
» Zobacz, jak możemy Ci pomóc

Tags: , ,

Zostaw swój komentarz

CAPTCHA Image Audio Version
Reload Image