Jakie korzyści przyniesie Ci uruchomienie własnego Programu Partnerskiego?


Data publikacji: 18-09-2008,
Autor: Monika Wędrocha
Kategoria: Artykuły

Z dnia na dzień rośnie ilość sklepów internetowych oferujących różnego rodzaju produkty oraz serwisów, gdzie można skorzystać z konkretnych e-usług. Inwestycje w tego typu działalność są warte świeczki, jednak koniecznie trzeba dobrze wypromować swój portal, aby nie był on tylko jednym z wielu..

Skuteczna promocja jest jednym z elementów, który wpływa na sukces w e-biznesie. Oczywistym jest, że im więcej użytkowników Sieci odwiedza daną stronę, tym większa szansa na wzrost dokonywanych na niej zakupów i rozwój serwisu. Z tego też powodu bardzo istotną sprawą jest dotarcie ze swoją ofertą oraz informacją o sklepie do jak największej liczby osób.

Narzędzi promocji jest wiele - jedne są mniej skuteczne, inne bardziej. Można zdecydować się na wykupienie reklamy w innych, bardziej znanych serwisach, a także na mailingi, pozycjonowanie strony, reklamy w mediach itp. Innym, naprawdę skutecznym narzędziem promowania własnego serwisu (czy też sklepu) jest uruchomienie własnego Programu Partnerskiego.

Koncepcja Programu Partnerskiego jest dość prosta. Użytkownik Sieci, który chce zostać Twoim Partnerem - rejestruje się w specjalnie do tego celu stworzonym panelu i zaczyna działać na Twoją korzyść. Promuje Twoje produkty, czy też usługi, aby samemu wypracować sobie z tego tytułu prowizję. Wizja otrzymywania pieniędzy za pracę przy własnym komputerze, w zaciszu swojego ulubionego miejsca pracy - jest kusząca i jednocześnie jest wystarczającym środkiem motywującym, aby werbować Partnerów do swojego Programu. Partner na starcie otrzymuje swój własny link partnerski, dzięki któremu łatwo rozpoznać, z czyjego polecenia został dokonany dany zakup.

Jednak aby Program Partnerski przynosił oczekiwane korzyści, konieczne jest udostępnienie Partnerom narzędzi, które pomogą im w skutecznym promowaniu Twoich produktów. Do tego celu na pewno potrzebny jest im własny panel (Panel Partnera), gdzie będą mogli śledzić swoje poczynania (a dla Ciebie Panel Administracyjny - aby można było na bieżąco obserwować działania Partnerów) oraz różnego rodzaju materiały marketingowe.

Stworzenie na własną rękę takiego narzędzia z całą pewnością nie jest rzeczą łatwą, a wręcz pokusiłabym się o stwierdzenie, że jest to zadanie dla ekspertów. Dlatego, aby mieć pewność, że Twój Program Partnerski spełni w 200% swoje zadanie, warto zapoznać się z ofertą firmy Netina. W ofercie tej znajdziesz wszystko, co jest niezbędne w Twoim własnym Programie Partnerskim - a ponadto Program Partnerski będzie dostępny szybko i łatwo. Oferta jest tak dobra i funkcjonalna, że masz nawet możliwość wyboru, czy Twój Program Partnerski ma być jedno- czy może dwupoziomowy.

Autor: Monika Wędrocha


Chciałbyś też zarabiać na swojej wiedzy?
» Zobacz, jak możemy Ci pomóc

Tags: , , , , , , , , , , ,

Zostaw swój komentarz

CAPTCHA Image Audio Version
Reload Image