Jak skutecznie pozyskiwać partnerów?


Data publikacji: 18-03-2009,
Autor: Agnieszka Kądziołka
Kategoria: Porady eksperta

Celem strony programu partnerskiego jest zachęcenie osoby na niej przebywającej do zapisania się do niego.

Pozyskanie Partnera to połowa sukcesu :)

Jak przekonać osobę, która wejdzie na stronę PP, aby się do niego zapisała?

Napisać dobry tekst marketingowy, dobrze go sformatować, aby łatwo się go czytało i umieścić na stronie.

Dobry tekst marketingowy to taki, który dobrze sprzedaje. Nigdy jednak nie wiemy, czy tekst, który mamy to najskuteczniejszy tekst na świecie, czy można z niego więcej wycisnąć.

Czasem wystarczy zmienić kolor lub treść nagłówka, zdjęcie lub rozmiar czcionki, aby zwiększyć jego skuteczność o parę procent. Czasem konieczne jest dodanie pewnych informacji, lub ich usunięcie.

Tekst możemy poprawiać wg własnego wyczucia, mogą poprawiać go zawodowcy, ale tak naprawdę tylko testy porównawcze pokażą nam, która wersja tekstu ma największą skuteczność.

Bardzo przydatne będą tutaj narzędzia testujące skuteczność kilku wersji oferty na raz. Warto zainteresować się Google Website Optimizer. W prosty sposób pozwala zrobić eksperyment z dowolną liczbą kombinacji i bada skuteczność każdej z nich.

Integracja z Website Optimizer jest bardzo prosta:
Pierwszy krok to podanie adresu strony testowej, która będzie prezentować użytkownikom eksperymentalne kombinacje (czyli oferta) oraz adresu strony konwersji, czyli tej, na którą kierowani są użytkownicy po udanej konwersji (czyli rejestracja w PP).

Drugi krok to wklejenie kodu javascript na obie strony oraz wskazanie jakie elementy mają brać udział w eksperymencie (np. nagłówek).

Trzecim krokiem jest sprawdzenie przez Google Website Optimizer czy poprawnie wkleiliśmy wszystkie kody i ewentualne poprawienie błędów.

Ostatni krok to definiowanie naszych kombinacji, czyli np. wpisanie kilku wersji tego samego nagłówka

Po uruchomieniu eksperymentu musimy poczekać na zebranie danych, w zależności od odwiedzalności naszej strony trwa to parę dni lub parę tygodni.

Ale warto poczekać - wyniki eksperymentu mogą być bardzo zaskakujące ;)

Agnieszka Kądziołka
http://netina.pl - Profesjonalny Program Partnerski

Chciałbyś też zarabiać na swojej wiedzy?
» Zobacz, jak możemy Ci pomóc

Tags: , , , , ,

2 komentarzy do wpisu “Jak skutecznie pozyskiwać partnerów?”

  1. Marcin Says:

    Bardzo dobry artykul - chcialbym go wydrukowac, aby nie zginal w bookamarkach. Jak moge to zrobic? Nie widze zadnego przycisku drukuj na stronie, ktory wygeneruje mi odpowiedni PDF do druku.

  2. koraga Says:

    Ja zwykle używam drukuj z menu przeglądarki :)

Zostaw swój komentarz

CAPTCHA Image Audio Version
Reload Image